Zimowy tydzień na Lofotach 5-12 Lutego 2020

Dom Kultury Jogi, Tiger Touch oraz Lofoten Planet Base Camp zapraszają na prawdziwie ZIMOWY oraz BALANSUJĄCY tydzień na norweskich LOFOTACH
Jeśli od dawna marzy Ci się wyprawa na daleką północ, do tego czujesz, że Twojemu ciału należy się zdrowa dawka ruchu i relaksu, a głowa wymaga przewietrzenia – jedź z nami!
W pakiecie:
- NOC POLARNA ZA KOŁEM PODBIEGUNOWYM
- ZORZE POLARNE
- JOGA
- MASAŻ TAJSKI
- SKANDYNAWSKIE KINO

Plan wyjazdu:
środa 05.02.2020: loty i przejazd na miejsce do Sørvågen
6-11.02.2010: 6 dni pobytu
środa 12.02.2020 : podróż powrotna

Rozkład dnia:
7:30 – 9:00 Poranna praktyka jogi na dobry początek dnia
9:00 – 11:00 Czas na wspólne długie śniadanie
Czas wolny / wspólne wyjście w teren – zależnie od aury
15:00 – 16:00 Czas na mały posiłek
16:30 – 18:00 Sesja masażowa / Skandynawskie kino (zamiennie co 2gi dzień)
18:00 – 20:00 Kolacja
20:00 – 21:00 Wieczorna relaksacyjna praktyka jogi na dobranoc

Koszt/os:
- Przejazdy i loty Poznań - Sørvågen i z powrotem: ok. 2600,- PLN
- Pobyt, praktyka jogi, warsztaty masażowe:
• ok. 2500,- PLN (z noclegiem w pokoju 2-osobowym, wspólne łazienki w Base Camp)
• ok. 3000,- PLN (z noclegiem w pokoju 2-osobowym z prywatną łazienką i aneksem kuchennym)
• ok. 3400,- PLN (z noclegiem w pokoju 1-osobowym, wspólne łazienki w Base Camp)
Ww. to poziom ceny, jako, że korzystamy z tanich linii lotniczych (Norwegian, Widerøe – brak możliwości wiążącej rezerwacji) oraz po części płacimy w NOK (kurs na 12.10.2019: 1 NOK = 0,43PLN).
- Wyżywienie – zakup i przygotowanie we własnym zakresie, wg apetytu  Na miejscu mamy pięknie wyposażoną kuchnię i sami przygotowujemy posiłki.
- Ubezpieczenie: (opcja): około 45,- PLN
- Wycieczki i atrakcje fakultatywne (opcja): dodatkowo odpłatne.
Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne zmiany wprowadzone przez podmioty powiązane, np. przewoźnicy, linie lotnicze.

Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia oraz bezzwrotne wpłaty (na zakup biletów lotniczych 100% oraz 50% za pobyt) zbieramy do końca października 2019. Pozostałe 50% za pobyt płatne do końca stycznia 2020.

Kontakt: Małgorzata Wolska / T 663 745 720 / e-mail: mwolska@post.pl

Organizatorzy (prowadzący):
Dom Kultury Jogi
Poznańska szkoła jogi z 4-letnią historią, prowadząca zajęcia oraz warsztaty wyjazdowe i stacjonarne w różnych stylach, dla różnych stopni zaawansowania, współpracująca m.in. z norweskim Lofoten Planet Base Camp oraz z niemieckimi szkołami jogi.
Małgorzata Wolska – prowadzi zajęcia Vinysa (Yang) oraz Yin. Ukończyła m.in. 200h Yoga Alliance Teacher Training (Timo Wahl Yoga, Frankfurt), kilka kursów nauczycielskich jogi Yin (Berlin, Frankfurt) oraz dalej z pasją zgłębia tajniki jogi, aby móc dzielić się tą olbrzymią dawką wiedzy dla zdrowia.

Tiger Touch
Gosia Kuzdra przez lata prowadziła poznańskie kino Muza, aż porwał ją świat masażu. Zaczęła od nauki intuicyjnego masażu tajskiego Yeshe Nuad w Warszawie, a następnie ukończyła zaawansowany kurs w Thai Massage School Shivagakomarpaj & Old Medicine Hospital w Chiang Mai. Organizuje rodzinne warsztaty masażowe Magiczne Dłonie.
Gosia zaprosi uczestników wyjazdu na 3 warsztaty masażowe i 3 spotkania filmowe.
Korzystając z prostych technik masażu tajskiego będziemy uczyć się rozluźniać napięcia w ciele i relaksować. Pospacerujemy po całym ciele, skupimy się na stopach i twarzy. Zajęcia masażowe będą odbywały się w ubraniu, będziemy działać w parach (raz się leży, raz się masuje).
Obejrzymy 3 filmy-niespodzianki. Na pewno będzie o czym porozmawiać po projekcjach!
Aby śledzić tygrysa w social media:
https://www.facebook.com/tigertouchGosiaKuzdra

Lofoten Planet Base Camp
Lofoten Planet BaseCamp w Sørvågen to wyjątkowe miejsce Agaty i Erwina, polskiej pary, która od niemal 20 lat mieszka na stałe na Lofotach. Lofoten Planet BaseCamp to miejsce urządzone ze smakiem i prowadzone z pasją. Spotkasz tu ludzi aktywnych i poznasz ciekawych lokalnych mieszkańców. BaseCamp położony jest tuż nad jeziorem Sørvågenvatnet oraz w samym sercu jednej z najlepszych górskich baz wypadowych. Wraz z wybranymi partnerami oferowane są tam dostępne pakiety górskie, kajakowe, fotograficzne, warsztaty jogowe, medytacyjne oraz specjalnie zaprojektowane retreaty. Płynąc w głąb fiordu będziesz podziwiać latające nad głową orły, a przy odrobinie szczęścia pływające orki.
Więcej informacji:
www.lofotenplanet.com
Zimowe video:
https://vimeo.com/365487035


Przykładowy trekking:
W stronę drewnianej chaty górskiej Munkebu, należącej do Lofoten Turlag, lokalnego stowarzyszenia miłośników gór. To jeden z najpopularniejszych szlaków górskich na Lofotach. Rozpoczyna się tuż pod BaseCampem i prowadzi wzdłuż wodospadów i malowniczych górskich jezior. Po drodze jest wiele miejsc widokowych, skąd rozciąga się wspaniała panorama na strzeliste lofockie szczyty, w tym również najwyższy w zachodniej części, Hermannsdalstinden (1029 m.n.p.m).
Czas trwania od 3-6 godzin. Wymagany sprzęt: raki lub rakiety śnieżne, stuptuty, kijki. Wynajem sprzętu jest w cenie trekkingu.
Wymagany ubiór: Kurtka Gore -Tex, spodnie Gore - Tex lub Softshell, wełniana bielizna - bluzka i leginsy, polar lub bluza, czapka, rękawiczki i chusta Buff pod szyje.

Cenne wskazówki jak ubrać się na zimową wędrówkę górską:
https://8a.pl/8academy/co-ubrac-zima-w-gory-poradnik-dla-pan/

Aktywności we własnym zakresie:
- Spacer na wzgórze widokowe Glåpstanga i do latarni morskiej Glåpen. Spacer polecamy wszystkim, którzy chcą zaczerpnąć świeżego powietrza i obejrzeć z góry wioski Sørvågen, Tind, Å, cypel Lofotodden oraz wyspę Værøy. Idealne miejsce do obserwacji zorzy polarnej.
- Spacer do Å, ostatniej wioski rybackiej na drodze krajowej E10. Po drodze można poczuć atmosferę towarzyszącą zimowym połowom dorsza. W lutym wieszane sa juz ryby do suszenia, a do portów zawijają kutry pełne dorszy tarlicowych. Przy odrobinie szczęścia można odwiedzić lokalną fabrykę i przyjrzeć się pracy rybaków. W Å znajduje się również ciekawe Muzeum Historii Wioski Rybackie.
- Morsowanie w Tind, Sørvågen lub na ogromnej piaszczystej plaży w Ramberg.

Organizacyjnie:
- Do praktyki jogi oraz sesji masażowych zabieramy własne maty, np. typu travel.
- W Sørvågen jest sklep spożywczy. Do przygotowania posiłków można także coś zabrać z domu.

Cennik wycieczek i atrakcji fakultatywnych (cena na 1 osobę):
- Wycieczka kajakowa – 4h z przewodnikiem, podwójny kajak: 1150,- NOK
- Trekking górski z przewodnikiem, z wynajmem sprzętu, max 3h, okolice Sørvågen: 990,- NOK
- Trekking górski z przewodnikiem, z wynajmem sprzętu, max 6h, okolice Sørvågen: 1390,- NOK
- Polowanie na zorze – ok. 4h, transport, fotograf: 1150,- NOK
- Statek do Vindsta i plaża Bunes, ok. 4-5h, z przewodnikiem: 990,- NOK
- Sauna w Fredvang – ok. 2,5h, własny transport: 200,- NOK
- Ramberg Gjestegård - bufet niedzielny (brunch), własny transport: 300,- NOK