Warsztat powięziowej Jogi YIN niedziela 02.04.2017 godz.10 - 16

Serdecznie zapraszamy na głęboko regenerujący warsztat powięziowej Jogi Yin z Kasią Guraj z ChillYin Yoga.
Jest to wspaniała okazja, by podarować sobie chwilę pełną błogiego relaksu i spokoju.
W trakcie warsztatu zatopimy się w świat bardzo odprężającej, pasywnej odmiany jogi, tzw. Yin.
Poznamy naturę tej praktyki, jej główne zasady i cele, różnice pomiędzy nią a jogą klasyczną.
Wszystko w duchu reguły: „Nic nie musisz, możesz tylko chcieć".
Wykorzystamy nie tylko klasyczne pozycje Yin Jogi, ale też charakterystyczne dla jej Powięziowej odmiany elementy Chi Kung, Ruchu Spontanicznego oraz automasażu piłeczkami tenisowymi/do lacrosse'a (Uwalniania Powięziowego), co pozwoli z jeszcze większą łatwością uwolnić się od napięć, natrętnych myśli, chronicznych bólów czy nawet dawno skumulowanych traum oraz przywrócić spokój i odprężenie zarówno co ciała, jak i umysłu."

PROGRAM WARSZTATU:
10:00-12:30
- wprowadzenie
- cele oraz charakter praktyki. Różnice między jogą klasyczną a jogą Yin.
- narzędzia Powięziowej Jogi Yin.
Sesja I – Powrót do centrum (ok.2h)
Sesja skupi się na rozwinięciu świadomości naszej struktury powięziowej, nauce jej wyczuwania, a następnie wykorzystaniu tej pogłębionej uważności do rozluźnienia ciała, odzyskania stabilności, wyciszenia układu nerwowego i przywrócenia równowagi między przodem a tyłem ciała („wyprostowania się” ;)).

12:30-14:00 – przerwa na lunch

14:00-16:00
Sesja II – Równowaga (2h)
Ten blok poświęcimy pracy „w poziomie”, czyli uwalnianiu napięć z tzw. powięziowych pasm poprzecznych (poziomych obręczy w ciele, w których najczęściej kumulujemy napięcia emocjonalne). Pozwoli nam to przywrócić swobodny przepływ energii w ciele, zrównoważyć czakry (których lokalizacja pokrywa się znacznie z ww. obszarami) i ostatecznie zregenerować oraz wyciszyć organizm, podelektować nowo zdobytą swobodą i lekkością w ciele i umyśle.

DLA KOGO?:
Yin Yoga ze względu na łagodność swej formy dostępna jest dla każdego, bez względu na wiek, poziom sprawności fizycznej czy zaawansowania.
To idealny balans i uzupełnienie dla regularnej praktyki aktywnych stylów jogi oraz innych form ruchu. Jest też świetnym sposobem na zniwelowanie negatywnych skutków stresu oraz siedzącego trybu życia.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, prosimy jednak o kontakt.

PROWADZENIE:
Kasia Guraj (fb: ChillYin Yoga)
Z wykształcenia psycholog, z pasji – joginka i pasjonatka różnych form pracy z ciałem. Swoją przygodę z jogą zaczęła od jogi Iyengara już w wieku lat 15. Od tego czasu jej fascynacja możliwościami naszego ciała oraz sposobami pogłębiania z nim kontaktu stawała się coraz większa i doprowadziła m.in. do ukończenia szkolenia nauczycielskiego z zakresu Yin Yogi pod okiem Biffa Mithoefera, szkolenia z zakresu metody TRE® Level II oraz kursu masażu klasycznego i relaksacyjnego. Obecnie jest w trakcie szkolenia z Yin Fascial Yogi (300 RYT) pod okiem Bety Lisboy i Simona Caldera.
Na co dzień eksperymentuje również m.in. z metodą Feldenkraisa, AcroYogą, Aerial Yogą czy slackline, uczestniczy w licznych warsztatach i festiwalach ruchowych w kraju i zagranicą. Prowadzi także zajęcia o świadomości ciała w kontekście radzenia sobie ze stresem oraz jodze od strony teoretycznej i praktycznej wcześniej na Wydziale Psychologii UW, a obecnie na Uniwersytecie Otwartym UW.
Najwięcej inspiracji czerpie ze świata badań nad powięzią oraz idei Taśm Anatomicznych Thomasa W. Myers, szkoląc się m.in. pod okiem znakomitego fizjoterapeuty – Wojciecha Cackowskiego, również jogina z zamiłowania - na warsztatach „Anatomy Trains – Level I i II”.

KOSZT WARSZTATU:
120zł (wpłata w wysokości 50zł jest potwierdzeniem rezerwacji).
Ilość miejsc ograniczona, przed dokonaniem wpłaty prosimy o kontakt. Rezerwacji dokonujemy osobiście, telefonicznie lub mailowo.
Dane kontaktowe: Dom Kultury Jogi Julia Durkiewicz
tel: 502 755 650 e-mail: kontakt@domkulturyjogi.pl
Nr konta PKO BP S.A. 85 1020 4027 0000 1902 1328 6101