"Przejdź na stronę Yin" - warsztat jogi z Renią Depciuch 01.10.2017 ZMIANA GODZIN na 11-14.30

Praktykując style Yang dobrze jest je zrównoważyć energią księżycowa Yin. Intencją stworzenia Yin Yogi było osiągnięcie ćwiczeń, które pomogą w budowaniu wytrzymałości połączeń energetycznych, zwanych meridianami. Yin elementy w naszym ciele to więzadła, ścięgna, powieź, ale również kości. Kiedy praktykujemy Yin skupiamy się na pracy meridianów, jak również stawów i powięzi.
Pozycje Yin można robić w oderwaniu od całości, ale prawdziwe ich działanie odczujesz gdy budowane są na bazie całość. Każda pozycja trwa od 5 do 8 minut, aby płynnie przejść do kolejnego wariantu. Przeplatane kontr-przejściami zrównoważą siły płynące w ciele. W trakcie warsztatu poznasz, różne warianty ustawień ciała, dla początkujących osób, i dla tych, którzy chcą pracować na taśmach powięziowych.
Taniec smoka i połączenie YinYasy to sekwencje zaprojektowane aby łagodzić bóle szczególnie w dolnej linii kręgosłupa. Kolejna odsłona Dragon Dance. Szkielet tej Vinyasy jest praktycznie taki sam ale w zależności od dnia, i nastroju można go modyfikować do własnych potrzeb. Za każdym razem sekwencja wygląda trochę inaczej, aby móc ją dostosować do poziomu i energii uczestników. Dragon Dance czas głębokiego rozgrzania ciała, które przygotowuje ciało do pogłębionej praktyki wygięć do tyłu.

Renia - z wykształcenia filozof, z powołania artystka, z przekonania nauczycielka jogi. Jej fascynacja Ashtanga Jogą, masażem tajskim i filozofią wschodu to wypadkowa wcześniejszych zainteresowań. Stara się podążać za maksymą: aby móc pomagać innym musisz najpierw potrafić pomóc samemu sobie. Inspiruje swoich studentów zarówno na macie i poza nią by dzielili się radością dawania tego, co samej udało się jej przepracować.
Thai Yoga wpłynęła i odmieniła jej praktykę jogi oraz pogłębiła wdzięczność wobec unikalnego wyzwania jakim nauczanie innych. Pełna sił i inspiracji postanowiła się tym podzielić. Niech to będzie również Twoje! Można ją znaleźć na stronie www.reniayoga.com lub fun page https://www.facebook.com/reniayogacom/

Plan dnia:
11.00 – 12.30 Yi Jin Jing, 12 pozycji na trening powięzi. Oczyszczenie ścieżki Qi (meridiany i koncepcja Mo, membrany). Dynamiczna Relaksacja Daoistyczna, od lodu przez wodę do powietrza. Daoyin & Qi Gong ćwiczenia. Dragon Dance.
12.30 – 13.00 Przerwa
13.00 – 14.30
Praktyka głównych pozycji Yin Yogi wraz z zaznajomieniem się z ich wariantami.
Praktyka dla osób z bardzo sztywnym ciałem, i licznymi kontuzjami.
Sekwencja otwierająca biodra i klatkę piersiową. Przygotowanie do Urdha Dhanurasana.
Doskonalenie oddechu ciała. Sześć uzdrawiających dźwięków.

Koszt warsztatu: 150zł
Wpłata w wysokości 50zł jest potwierdzeniem rezerwacji.
Przed dokonaniem wpłaty prosimy o kontakt. Rezerwacji dokonujemy osobiście, telefonicznie lub mailowo.
Dane kontaktowe: Dom Kultury Jogi Julia Durkiewicz
tel: 502 755 650 e-mail: kontakt@domkulturyjogi.pl
Nr konta PKO BP S.A. 85 1020 4027 0000 1902 1328 6101
Serdecznie zapraszamy!