Munay Breathwork and Sound

Munay Breathwork is a profound active meditation that encourages stuck energy to move, deeply detoxing your mental, physical and emotional bodies. Every session is an opportunity for transformation; to somatically get the “gunk” out and to move beyond currents limitations, shift emotional default settings, negative thought patterns and limiting beliefs. It is a chance to actually let go, and an opportunity to release strong rooted emotions and connect to your own unique life force and intuitions as well as open your heart to more creativity, gratitude and self love.
We will use specially curated music and instruments to guide you deeper into your experience.
A shamanic experience through your breath.
What you'll need :
-Wear comfortable clothes (you will be laying down the whole session).
-Try not to eat heavily at least 1 hour before.
-Bring an open MIND and an open heart=)
*not suitable for schizophrenic, bipolar or epileptic people.

The session will be lead in English.

Total Cost: 180 PLN
Limited number of places.
Registration at Dom Kultury Jogi, by phone or e-mail.
T 502 755 650
kontakt@domkulturyjogi.pl

You can read more about Munay Breathwork here;

Oddech Munay jest głęboką aktywną medytacją, która zachęca do poruszenia zablokowanej energii, głęboko detoksykując Twoje mentalne, fizyczne i emocjonalne ciało. Każda sesja to okazja do przemiany; somatycznie wydobyć „śmieci” i wyjść poza ograniczenia, zmienić domyślne ustawienia emocjonalne, negatywne wzorce myślowe i ograniczające przekonania.
Jest to szansa, aby odpuścić, okazja do uwolnienia silnie zakorzenionych emocji oraz połączenia się z własną unikalną siłą życiową i intuicją, a także otwarcia serca na większą kreatywność, wdzięczność i miłość do siebie.
Użyjemy specjalnie wyselekcjonowanej muzyki i instrumentów, aby poprowadzić Cię głębiej w Twoje doświadczenie.
Doświadczenie poprzez Twój oddech.
Co będzie potrzebne:
- Otwarty umysł i serce
- Załóż wygodne ubranie
- Staraj się nie jeść co najmniej 1 godzinę wcześniej.

Sesja będzie prowadzona w języku angielskim.

*nie zalecane dla osób ze schizofrenią, afektywną chorobą dwubiegunową lub epilepsją.

Koszt: 180zł
Zapisy w siedzibie Domu Kultury Jogi, telefonicznie lub mailowo.
T 502 755 650
kontakt@domkulturyjogi.pl