Dzień uważności - warsztat Mindfulness 18.03.2017

Ćwiczyć jogę, biegać i zdrowo się odżywiać - to sposób na dobre samopoczucie.
Jednak nie tylko. Coraz bardziej popularna staje się gimnastyka własnego umysłu, zwiększająca samoświadomość, samokontrolę, poziom uwagi i empatii. Taki trening uważności nazywamy MINDFULNESS. Mindfulness jest rodzajem treningu myślowego, polegającego na byciu całkowicie obecnym wobec doświadczenia płynącego zarówno z zewnątrz (inni ludzie), jak i z wewnątrz (własne myśli, uczucia).
Podczas warsztatu spróbujemy sprawdzić jak funkcjonuje nasz umysł, co się dzieje w każdej chwili. Chodzi o jakość bycia wobec każdego pojawiającego się zjawiska. Jest to sztuka świadomego życia, poprzez systematyczną obserwację i badanie natury własnego umysłu. Słowem - uczymy się żyć tu i teraz, w danym momencie w sferze naszego ciała, emocji czy myśli oraz czy potrafimy być tu i teraz bez oczekiwań i mimo przekonań?
Trening uważności nie jest ani formą psychoterapii, ani treningiem relaksacyjnym - chociaż po części spełnia obie te funkcje. Co ważne, m.in. w Stanach Zjednoczonych uważność jest oficjalnie uznawaną metodą wspomagającą leczenie, stosowaną na przykład u osób cierpiących na przewlekłe bóle. Przeprowadzone badania naukowe potwierdzających dobroczynne skutki, jakie praktyka uważności przynosi naszemu umysłowi, samopoczuciu, emocjom i zdrowiu, są to m.in.: spadek poziomu lęku, niepokoju, stresu, wyczerpania i poirytowania; wzrost odporności psychicznej i fizycznej; redukcja chronicznego bólu, zmniejszenie poziomu hormonów stresu we krwi.

Warsztat odbędzie się 18 marca 2017 w godz.:
10.00 - 13.00 - pierwsza część
13.00 – 14.00 - przerwa na lunch
14.00 - 16 .00 - druga część

Proponowany podczas warsztatu program oparty jest o roczne szkolenie uważności wg Mindfulness Association w Wielkiej Brytanii.
Trening poprowadzą dwie doświadczone nauczycielki Mindfulness: - Anna Zubrzycki - aktorka, wykłada aktorstwo, emisję głosu w Polsce i zagranicą. W Polsce, wieloletnia aktorka Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice (1978 -1992) oraz współzałożycielka i do 2014 r aktorka Teatru Pieśni Kozła we Wrocławiu. Z ramienia Mindfulness Association (UK) koordynuje organizację w Polsce certyfikowanych kursów Mindfulness, a także sama uczy uważności. - Krystyna Boroń-Krupińska - adiunkt w Katedrze Humanistyki Edukacyjnej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zainteresowana badaniem uważności w kontekście zdrowia psychicznego i fizycznego.

Koszt całodniowego warsztatu to 150zł/os.
Wpłata w wysokości 50zł jest potwierdzeniem rezerwacji. Ilość miejsc ograniczona, przed dokonaniem wpłaty prosimy o kontakt. Rezerwacji dokonujemy osobiście, telefonicznie lub mailowo.
Dane kontaktowe:
Dom Kultury Jogi Julia Durkiewicz
T 502 755 650 e-mail: kontakt@domkulturyjogi.pl www.domkulturyjogi.pl
Nr konta PKO BP S.A. 85 1020 4027 0000 1902 1328 6101

Polecamy zabranie wygodnego, ciepłego stroju, w szczególności ciepłych skarpet,
niezbędna jest również ciekawość i otwarty umysł…
Serdecznie zapraszamy!