Warsztat jogi hormonalnej z Ireną Kertyczak 05.03.2016, GODZ. 9.30 - 19.00

ŚWIĘTUJ Z NAMI DZIEŃ KOBIET
Z tej okazji zapraszamy 5 marca 2016r. na unikalny, kobiecy warsztat Jogi Hormonalnej.
Joga hormonalna działa profilaktycznie i terapeutycznie, odmładza, podnosi poziom żeńskich hormonów, daje energię i witalność, lepszą sprawność fizyczną, spokój wewnętrzny i równowagę emocjonalną!

Warsztat Jogi Hormonalnej adresowany jest do kobiet:
- z zaburzeniami hormonalnymi np. PCOS, zaburzeniami cyklu menstruacyjnego, zanikami miesiączki, PMS ,
przedwczesną menopauzą
- w okresie klimakterium i menopauzy
- leczących się z powodu niepłodności
- w trakcie HTZ, pragnących zrezygnować z tej terapii i zastąpić ją jogą hormonalną
- skarżących się na spadek libido, obniżenie energii życiowej
- z niedoczynnością tarczycy
- z uporczywym trądzikiem o podłożu hormonalnym

Plan dnia:
9.30 – 12.30 : Joga hormonalna
- teoretyczne podstawy funkcjonowania kobiecego układu hormonalnego i skutki jego dysfunkcji
- założenia jogi hormonalnej wg Dinah Riodrigues
- sesja jogi hormonalnej

12.30 – 13.30 : Przerwa

13.30 – 16.30 : Joga i miednica – kobieca moc (ćw. wzmacniające mięśnie dna miednicy)
Prawidłowo funkcjonujące mięsnie dna miednicy mają istotny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie:
- zabezpieczają przed bólami krzyża
- poprawiają doznania seksualne
- zapobiegają inkontynencji (nietrzymaniu moczu)
- zapobiegają obniżaniu i wypadaniu narządów (np. macicy)
- dają stabilizację kręgosłupowi, stawom biodrowym i kolanowym
- gwarantują prawidłowy, zgrabny chód i zdrową, poprawną postawę
- pomagają w dysfunkcji po nacięciu krocza przy porodzie
- na poziomie emocjonalnym odpowiadają za wewnętrzne zaufanie, siłę i pewność siebie

Warsztat poprowadzi Irena Kertyczak - pedagog, terapeutka, nauczycielka jogi oraz pierwsza polska terapeutka jogi hormonalnej, która uzyskała certyfikat u autorki metody - Brazylijki Dinah Rodrigues (rekomendowany przez IYTA - międzynarodową organizację nauczycieli jogi).
Podczas warsztatu wykorzystamy: asany (pozycje jogi), pranayamę (techniki oddechowe), ćwiczenia wg Pilatesa, Cantieniki, Jaki Net, medytację, relaksację i wizualizacje.
Zajęcia odpowiednie zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych w praktyce jogi.

Dodatkowo w programie:
17.30 – 19.00 : Jogowo - modowo
- analiza kolorystyczna pomagająca w prawidłowym doborze ubrań z dopasowaniem ich do typu urody, co będzie pomocne przy zakupach odzieży oraz codziennym doborze stylizacji
- nowe trendy na wiosnę, pokaz kolekcji ubrań butiku Bellcaro.
Bellcaro to młoda poznańska marka odzieżowa, powstała z pasji do mody, skierowana do kobiet aktywnych, szukających alternatywy dla sieciówek. Bellcaro opiera się wyłącznie na Polskich markach odzieżowych, które swoimi projektami wychodzą naprzeciw potrzebom współczesnych kobiet z uwzględnieniem zasad rozsądnej ceny.

W przerwach zapraszamy na poczęstunek.

Termin: 05.03.2016 godz. 9.30 – 19.00
Zgłoszenia: T 502-755-650 e-mail: kontakt@domkulturyjogi.pl
Koszt: 150zł (płatne: 50zł przy rezerwacji miejsca, 100zł w dniu warsztatu)
Wpłat można dokonywać osobiście w Domu Kultury Jogi lub na konto:
Dom Kultury Jogi 85 1020 4027 0000 1902 1328 6101