Sekwencja Księżycowa - Warsztat jogi z Krystianem Mesjaszem 23.04.2016

Sekwencja Księżycowa to unikatowa sekwencja asan tworzących w całości około 2-godzinną praktykę jogi. Została ona zmodyfikowana i rozbudowana przez jednego z autorytetów ashtanga jogi Matthew Sweeneya. Ta wyjątkowa praktyka przeznaczona jest do wykonywania w okresie pełni księżyca lub nowiu, podczas których wykonywanie serii ashtanga jogi jest odradzane.
Według wykładni ashtangi księżyc podczas swoich określonych faz ma bardzo duży wpływ na organizm człowieka.
Często podczas pełni czujemy się nadmiernie pobudzeni i pewne siebie, co może przejawić się zbyt dużą brawurą podczas praktyki i skończyć się niechcianą kontuzją. Podczas nowiu odczuwamy spadek energii. Mamy odczucie suchości w stawach, przez co mają one bardziej ograniczony zakres.
Sekwencja księżycowa jest zalecana również w sytuacjach, gdy czujemy się nieco wyczerpani i potrzebujemy lżejszego zestawu asan. Możemy ją również wykonywać jeżeli doskwiera nam kontuzja i potrzebujemy czasu na regenerację, a nie chcemy rezygnować z regularnej praktyki jogi. Wykonywanie tej sekwencji zalecane jest podczas menstruacji i z pewnymi modyfikacjami podczas ciąży. Sekwencja skupia się na otwieraniu bioder i wzmacnianiu nóg. Ma terapeutyczny wpływ na barki, nadgarstki, kolana, biodra i dolne plecy.
Wszystkie te aspekty sprawiają, że jest to niezwykła i unikatowa praktyka, którą na pewno musisz poznać.

PLAN WARSZTATU:
10.00 – 11.30 Wstęp teoretyczny. Powitania Księżyca A i B. Sekwencja asan stojących
11.30 – 11.45 Przerwa
11.45 – 13.15 Asany siedzące – omówienie kluczowych pozycji oraz płynna praktyka. Technika wykonywania vinyas,
rozluźnienie stawu krzyżowo – biodrowego
13.15 – 13.30 Przerwa
13.30 – 15.00 Wygięcia do tyłu. Sekwencja końcowa + wariant skrócony. Relaksacja
15.00 – 17.30 Przerwa
17.30 – 18.30 Panel medytacyjny: medytacja uważnościowa

Zajęcia odpowiednie zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych w praktyce jogi.

Zgłoszenia: T 502 755 650 lub kontakt@domkulturyjogi.pl
Cena: 110 zł (wpłata 50% będzie potwierdzeniem rezerwacji). Wpłat dokonujemy osobiście w siedzibie Domu Kultury Jogi.