Laboratorium Medytacji 18-19.02.2023

Medytacja, w założeniu, ma łagodzić niepokój, ma wspierać umiejętność panowania nad stresem,
ma wzmacniać koncentrację, relaksować ciało i najprościej ujmując,
poprawiać samopoczucie psychofizyczne.
Dlaczego zatem tak rzadko ją praktykujemy?
Czy dyskomfort fizyczny zaburza koncentrację?
Jak z pomocą jogi i oddechu wzmocnić ciało by było w stanie utrzymać dłużej
komfortową pozycję siedzącą?
W pierwszej części warsztatu skoncentrujemy się na fizycznym aspekcie praktyki medytacyjnej by dalej móc zsynchronizować ciało i umysł zagłębiając się w praktyce.

Jak łatwo nasz umysł ulega rozproszeniu?
Jakie dystraktory naczęściej spotykamy w praktyce medytacji?
Przyjrzymy się jak w tradycjach, praktyce, publikacjach i mediach społecznościowych przedstawiana jest medytacja i jak możemy ją „uziemić”, „oswoić”.
Warsztat pomoże zrozumieć i pokonać przeszkody w praktyce medytacji, by móc z niej czerpać korzyści.
Dla kogo?
Niezależnie od tego, czy regularnie praktykujesz, czy masz za sobą próby praktyki, czy też jesteś kompletnym nowicjuszem, serdecznie zapraszamy do wspólnej analizy!
Laboratorium medytacji poprowadzą:
- Julia Durkiewicz - nauczycielka jogi, z ukończonym warsztatem mindfulness i wieloletnimi próbami praktyki medytacji.
- Wojciech Laskowski - nauczyciel akademicki, trener umiejętności psychospołecznych, z wykształcenia filozof i językoznawca.

Kiedy:
Sobota 18.02.2023 godz.16.00 - 19.00
Niedziela 19.02.2023 godz.10.00 - 12.00

Koszt:
- 140zl - Na całość warsztatu składają się dwa spotkania, sobotnie i niedzielne oraz materiały

Zapisy:
Osobiście, telefonicznie lub mailowo.
Kontakt: Dom Kultury Jogi T 502 755 650, kontakt@domkulturyjogi.pl
Ilość miejsc ograniczona.
Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata całości.